Van vrijdag 5 september tot en met zondag 14 september bewonder je in Diest de bijzondere openluchtexpo ‘Op sterk water’. Dit voorsmaakje van stadsfestival RELICT (11-14 september) laat in 12 hedendaagse kunstwerken heden en verleden door elkaar stromen.
Op de Kaai, in de Brouwerijstraat en de Demerstraat ontdek je XL-versies van oude foto’s en postkaarten van Diest en de Demer, opgevist uit het stadsarchief. Lokale kunstenaars bewerkten de archiefbeelden en drukten er hun eigen creatieve stempel op, van collage en schilderkunst tot woord, illustratie of kantwerk.
Kunstenaars
Deze 12 kunstenaars nemen deel aan de expo: Lissa De Winter, Thomas Goyvaerts, Peter Van Gelder, June Prévost, Jacques en Lise, Bram Sels, Kant- en Textielcentrum, Fons Henckens, Tülin Ozturk, Eleanor Van Den Heuvel, Loes Deboutte en Olga De Paepe.
De expo is een samenwerking tussen Visit Diest, het stadsarchief en de Diestse cultuurraad. Na afloop van de expo worden de werken geveild. De opbrengst van de werken gaat naar de kunstenaars.