De verf- en beitsborstels zijn bovengehaald in het Begijnhof van Diest. Verschillende historische begijnhofwoningen krijgen momenteel een nieuwe verflaag. Zo zorgt Stad Diest ervoor dat het karakteristieke uitzicht van het Begijnhof goed bewaard blijft.
Ramen, deuren en meer
De werken zijn gericht op het buitenschrijnwerk van de begijnhofpanden die nog volledig eigendom zijn van de stad. Het gaat onder meer om ramen, deuren, dakkapellen, luiken en poorten.
Daarnaast krijgen ook verschillende andere beschermde elementen een onderhoudsbeurt. Zo worden onder meer het schrijnwerk van de Sint-Catharinakerk, de pomp, de spatwanden en de ijzeren elementen aangepakt.
Onderhoud en renovatie
Het begijnhof is UNESCO-werelderfgoed en een belangrijk onderdeel van het historische stadsbeeld van Diest. Regelmatig onderhoud is dan ook belangrijk om dit waardevolle erfgoed in goede staat te houden.
Voor de huidige onderhoudswerken ontvangt Stad Diest een erfgoedpremie van 20.434 euro. De totale kostprijs bedraagt ongeveer 55.000 euro. De werken worden uitgevoerd wanneer de weersomstandigheden het toelaten.
Samen houden we het Begijnhof mooi
Een groot deel van de begijnhofwoningen is intussen via erfpacht in handen van particulieren. Momenteel zijn 59 begijnhofpanden vererfpacht. De erfpachters staan zelf in voor de renovatie en het onderhoud van hun pand. Zo wordt het Begijnhof stap voor stap verder gerenoveerd.